Hava Durumu

2. Bursa Turizm Zirvesi’ne doğru

Yazının Giriş Tarihi: 12.03.2015 07:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.03.2015 07:10
Bursa Skal Kulübü ev sahipliğinde  2. Bursa Turizm Zirvesi ve 1. Bursa Turizm Fuarı düzenlenecek.
Bursa turizmini ileri taşımak, sektör bileşenlerini bir araya getirmek için yola çıkılan Zirve ile ilgili ilk toplantı yapıldı. 
Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Asbaşkan Serdal Can, Genel Sekreter Ahmet Aydın, Sayman Ersin Yazıcı, Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Kurban ve Burkon Başkanı Hasan Eker toplantının ana hatlarını belirledi.  
Toplantıda, projenin tarihi, paydaşları, onur ve düzenleme kurulu, proje süresi, program akışı, proje ekibi gibi konular masaya yatırıldı. 
Bursa Skal Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Zirvede sektörün en etkin konuşmacılarının katılacağını belirtirken, Fuar ile de konu ile ilgili kurum ve kuruluşların tanıtımlarına fırsat verileceğini söyledi. 
Vehbi Varlık, şöyle devam etti:
“Son dönemde artan bir ivme yakalayan turizm sektörünün, zirve ve fuar ile yıldızı daha da parlayacaktır. Amacımız budur.”

Şahin TMOK Komisyonu’nda

Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin önemli bir görev daha üstlendi. 
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin 4 komisyonundan biri olan Spor Kültürü ve Olimpiyat Eğitimi Komisyonu'na ikince kez üye olarak seçildi.
 Doç. Dr. Süleyman Şahin daha önce de bu komisyonda görev yapmıştı. 
Şahin, Bilal Porsun başkanlığındaki komisyonda tüm spor dallarının gelişmesi, yaygınlaşması ve ülkede Olimpiyat Oyunlarının düzenlenmesi çaba gösterecek.
Başarılı İl Müdürümüzü gönülden kutluyorum.

Bursalı Miray’ın başarısı

Miray Gürkınav, Bursalı genç bir sporcumuz.
16 yaşındaki Miray Gürkınav, şu anda Borderkros Snowboard Genç Milli Takımı’nda bulunan tek bayan sporcumuz ve tek Bursalı sporcumuz.
Miray halen Çin’in Yabuli kentinde yapılan FIS Snowboard Junoir Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ediyor.
Miray geçtiğimiz ay da Çek Cumhuriyeti’nde yapılan uluslararası şampiyonada beşinci olmuştu. Miray’a başarılar diliyorum.

Mustafa Tanju Bal’ın şiir kitabı

Mustafa Tanju Bal, finans sektöründe çalışan bir Bursalı.
Kendisi Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nden mezun.
Mustafa Tanju Bal’ın bir tutkusu da şiir. 
Bal, son olarak şiirlerini “Gözyaşlarım Beyaz Mendilde Bir Motif” isimli kitapta topladı.
Mustafa Tanju Bal’ı kutluyorum.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.