Hava Durumu

13. Kalite ve Başarı Sempozyumu yarın

Yazının Giriş Tarihi: 16.04.2015 07:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.04.2015 07:44
İş dünyasında rekabet her geçen gün daha da zor bir hale geliyor.  Bu kapsamda kaliteden söz etmek size bir avantaj sağlamıyor. 
Çünkü, o zaten global rekabet alanının “olmazsa olmazı” durumunda.
KalDer Bursa Şubesi’nin, BUSİAD ile ortaklaşa organize ettiği 13. Kalite ve Başarı Sempozyumu yarın Almira Otel’de başlıyor.
“Mükemmeliğe Yolculuk” temalı sempozyumun ana oturumunda CNN Türk Ekonomi Editörü Cem Seymen ve Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik´i dinleyeceğiz. 
Ayrıca çok sayıda oturum önemli konuşmacılarla bizleri bekliyor.
Bu sempozyumun cumartesi günü olan son gününde de ayrıca 2014 Bursa Kalite Ödülleri sahiplerini  bulacak.
2014 Bursa Kalite Ödülü  sürecinde Özel Kurumlar Kategorisi’nde “Bürosit ve Yazaki Otomotiv”, Kamu Kurumları Kategorisi’nde  “U.Ü. Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu ve  Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi” finale kaldı. 
Başarılı bir sempozyum  diliyorum.

Hilmi Haşal ve Kalbimin Başkenti

Kentimizin edebiyat dünyasındaki önemli isimlerinden biri de şair Hilmi Haşal’dır.
Hilmi Haşal 1954’te, Bulgaristan'ın Kırcaali ili, Aşağı Tosçalı (Haşallar) köyünde doğdu.
1973 yazında ailesiyle birlikte  Bursa'ya yerleşti.
Çok sayıda şiir kitabı ve iki de deneme-inceleme kitabı bulunuyor.
Hilmi Haşal içi Bursa kokan son şiir kitabı  “Kalbimin Başkenti”ni önceki gün bana ulaştırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
Kitabı ile birlikte iki de kitap daha göndermiş. Edebiyat öğretmeni şair Yusuf Yağdıran’ın Çağrılmayanlar Adası ve Muharrrem  Sönmez’in Acil Çıkış isimli şiir kitapları.
Haşal ile birlikte Yağdıran ve Sönmez’i kutluyorum.

Erdal Çolak’ın ardından

Erdal Çolak, bir meslektaşım, kardeşim, arkadaşım. Gazeteciliğe aynı yıllarda başladık. İyi günlerimiz, kötü günlerimiz oldu. birbirimizi hiç kırmadık,  tartışmadık. Hep şakalaştık. 
Son olarak Bursa Gazeteciler Vakfı yönetim kurulunda beraberdik.
Uzun yıllar Bursa Hakimiyet’te beraber çalıştık.
Dün Erdal’ı toprağa verdik. Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin önünde bir tören yapıldı. sonra Yıldırım Camii ve Hamitler Mezarlığı. Basınımıza ve Çolak Ailesi’ne başsağlığı diliyorum. Erdal çok acele ettin.

İşsizlik oranı artıyor

TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2015 yılı Ocak döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 454 bin kişi artarak 3 milyon 259 bin kişi oldu. 
İşsizlik oranı ise 1 puanlık artış ile %11,3 seviyesinde gerçekleşti.
Tarım dışı işsizlik oranı 1,3 puanlık artış ile %13,4 olarak tahmin edildi. 15-24 yaş grubu genç işsizlik oranı 2,3 puanlık artış ile %20 iken,15-64 yaş grubunda bu oran 1,1 puanlık artış ile %11,6 olarak gerçekleşti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.