Hava Durumu

11.İnsan Kaynakları Zirvesi

Yazının Giriş Tarihi: 16.05.2013 08:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.05.2013 08:25

PERYÖN, tam açılımı ile Türkiye İnsan Yönetimi Derneği 40 yılı aşkın bir süredir ülkemizde insan kaynakları alanında çalışanları bünyesinde barındıran önemli bir sivil toplum örgütü… Bu örgütün Güney Marmara Şubesi 15. kuruluş yıldönümünü kutluyor.  PERYÖN Güney Marmara Şubesi, 15. yılında insan kaynakları alanına gönül verenleri “11. İnsan Kaynakları Zirvesi”nde buluşturuyor…
“11. İnsan Kaynakları Zirvesi” Uludağ Üniversitesi Prof.Dr.Mete Cengiz Kongre Merkezi’nde  17-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor…
Liderler, yöneticiler ve insan kaynakları profesyonelleri için birbirinden değerli isimlerin bilgi ve birikimlerini paylaşacakları zirvenin ana teması “İnsana ve İşe Dair” üzerine kurulu…
PERYÖN Güney Marmara Şubesi Başkanı Ogün Yıldız yarın başlayacak zirveye bu alana gönül vermiş herkesi davet ederken, “Zirvede alanın önemli isimleri bizlerle deneyimlerini ve bilgilerini paylaşacaklar” dedi…
PERYÖN Güney Marmara Şubesi’nin 15. yaşını kutlarken, 11.Bursa İnsan Kaynakları Zirvesi’nin başarılı geçmesini diliyorum. Bugüne kadar PERYÖN’ün Bursa organizasyonuna katkı koyan herkese de teşekkür ediyorum…

Dünya Hemşireler Günü

Dünyada uzunca bir süredir 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır. Bunun nedeni 12 Mayıs 1820’de hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale’in doğmasıdır. 12 Mayıs ile başlayan hafta, ona izafeten “Hemşirelik Haftası”nın başlangıç günü olarak kabul edilir. Florance Nightingale (1820–1910), Kırım Savaşı sırasında İngiltere’den gelerek, Üsküdar’daki Selimiye Kışlası’nda hemşirelik yapmış ve büyük ün kazanmıştı. 1964 yılından itibaren ülkemizde de her 12 Mayıs Günü “Hemşireler Günü” olarak kutlanmaktadır...
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel     Sekreterliği ve Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü; 12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Haftası dolayısıyla sağlıkçılar için program düzenledi…
Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda düzenlenen gecede Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Orhan Hakalmaz sahne aldı.
Programa ev sahipliği yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yavuz Baştuğ’un yanı sıra; Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı…
Günün anlam ve önemine atfen hemşireler adına konuşma yapan Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi hemşirelerinden Zeynep Özmen; hemşirelik mesleğinin çok eski tarihlere dayandığını ve temelinde insan sevgisini barındırdığını ifade etti...
Konuşmaların sonrasında uzun yıllar mesleğe emek veren hemşirelere günün anısına plaket takdim edildi. Tüm hemşirelerimizin bu özel gününü kutluyorum...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.