Hava Durumu

2016’nın barış yılı olması dileğiyle

Yazının Giriş Tarihi: 01.01.2016 00:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.01.2016 00:58
Zannediyorum ki, hiç kimse geride bıraktığımız 2015 yılından memnun olmadı.
Zira, başta terör olayları olmak üzere, Akdeniz’in mülteci mezarlığına dönüşmesi, paralel yapı operasyonları, terör örgütü muhataplarına verilen tavizler, ekonomideki dalgalanma, kadına şiddet ve ülkemizi ateş çemberi içinde bırakan olaylar gibi konular 2015’ten hatırımıza bir çırpıda gelen başlıklar. 
Hele ki, peş peşe gelen şehit cenazelerindeki anaların, babaların, eş ve yetim kalan çocukların gözyaşları halkımızın yüreğini dağlamıştır.
Her şeye rağmen Türk halkının sağduyulu duruşu, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmeyi başarmıştır.
Yeni bir yıla yeni umutlarla giriyor olmak elbette 2016’dan beklentilerimizi de yükseltmektedir.
Netice itibarıyla 2015’i karşılarken nasıl umut doluysak, aynı umutları ve iyi dilekleri 2016 yılına da taşırken çevremize bakıp şükretmeliyiz.
Bu vesileyle 2016 yılının umut ve hayallerinizin gerçeğe dönüşebileceği barış yılı olmasını diliyorum.

Ali Koyuncu, Bakan Çelik’in müşaviri oluyor

TBMM’de 23’üncü dönem AK Parti Milletvekili olan Ali Koyuncu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda müşavir oluyor.
Bu önemli görev bilindiği gibi üçlü kararnameyle oluşuyor.
7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Şanlıurfa’dan milletvekili adayı olan Faruk Çelik’e bu süreçte destek için yanında yer alan Koyuncu, bunun mükafatını müşaviri olarak almış görünüyor.
Bakan Çelik’le ağabey-kardeş düzeyinde yakınlığıyla bildiğimiz Ali Koyuncu’nun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliği görevinin önümüzdeki hafta Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

Şimdi Oylat’ta olmak vardı

Bursa’da yaşayanlar olarak nedense şifalı kaplıca sularından yeterince faydalanamıyoruz.
Halbuki şu kış günlerinde en güzel yapılacak sağlık turizmi kaplıcalardır.
Dün Oylat’tan gönderilen fotoğrafta bu tatil bölgemize karın da yağmasıyla eşsiz bir manzara ortaya çıkmış.
Yetkililer yollardaki buzlanmaya karşı her türlü önlemin alındığını belirtiyor.
Demek odur ki, şayet yeni yıl tatiliniz varsa bence bu yönde değerlendirmeniz açısından memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Marmarabirlik’in başarılı yılı

8 şubesi, 32 bin ortağıyla ülkemizin en büyük birliklerinden olan Marmarabirlik, kasım ayında başladığı zeytin alımını dün itibarıyla tamamladı.
İki aylık süre içinde toplam 37 bin ton zeytin alımı gerçekleştiren birlik, buna karşın 187 milyon liralık ödeme yapacak.
Bu paranın 100 milyon lirasını ödeyen, kalanını ise daha önceden açıkladığı ödeme planı kapsamında sürdüreceklerini ifade eden Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, kampanyanın sona ermesiyle birlikte üretici zeytin havuzlarından ürün almaya başlayacaklarını bunun sebebinin ise olumsuz iklim koşulları nedeniyle şubat ayında yaşanan don olayından ötürü hedeflenen ürün alınamayışından olduğunu söyledi.
Asa ayrıca, iklim olumsuzluklarına rağmen başarılı bir sezon geçirdiklerini vurgularken bütün üreticilerimiz açısından 2016’nın bereketli ve bol kazançlı yıl olması temennisinde bulundu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.